Berete analgetika bez ohledu na dávky? Pozor na alergii!
Léky proti bolesti má doma snad každý z nás. Bereme je při malých i zásadnějších potížích s tím, že...
Dovolená se pomalu chýlí ke konci a pracovní povinnosti se začínají hlásit o slovo. Návrat do stresem nabitého zaměstnání nebývá lehký, obzvláště po delším volnu. Jeden recept na snadnější aklimatizaci však existuje – naučte se používat relaxační techniky.
Stres je nezbytná součást života. Vypjaté situace totiž podněcují kreativitu, zlepšují učení a v dřívějších podmínkách byly nezbytné k přežití. V současné době se bohužel míra napětí vymyká kontrole. Prospěšný lehčí tlak se tak proměňuje v drtivý nátlak, který je potřeba zmírňovat pravidelnou relaxací. Velká část lidí si pod tímto pojmem představí sledování oblíbených televizních pořadů po návratu z práce. Tento způsob oddychu však není dostačující a pro zdraví organismu ani nejvhodnější. Relaxovat totiž můžete i během práce – a opravdu se nejedná o žádný výmysl. Ulevit mysli i tělu dokážou jednoduché techniky, které můžete provozovat i při krátké pauze na kávu.
Hluboké dýchání je jednoduchou, ale zároveň účinnou formou relaxace. Tuto meditační techniku navíc můžete provozovat úplně kdekoliv, takže budete mít stres vždy pod kontrolou. Vše, co potřebujete, je pohodlné místo a pár minut volného času. Klíčem k úspěšnému zvládnutí této metody je hluboké břišní dýchání, které vám umožní nasát do plic maximální množství vzduchu.
Máte přes sebou řadu úkolů a přes množství práce nevidíte ani na konec týdne? Vyzkoušejte se oprostit od minulosti i budoucnosti a soustřeďte se na přítomnost.
Stres je s dnešní dobou neodmyslitelně spjat. I během pracovního vytížení je však třeba alespoň chvíle oddychu. Nadměrné napětí totiž způsobuje řadu psychických i fyzických zdravotních potíží. Příkladem mohou být deprese, úzkosti, infarkt myokardu, mozková mrtvice, nebo dokonce nádorové bujení. S odbouráváním nadbytečného tlaku tak můžete začít i během pracovní přestávky. Využít lze výše zmíněné techniky nebo si vybudovat vlastní efektivní způsob relaxace.
(holi)
Zdroj:
www.helpguide.org
Jak zvládáte dlouhé cestování?
Co rozhoduje o tom, zda náš práh bolesti bude vysoký nebo nízký? Kdo vnímá bolest intenzivněji, muži nebo ženy? Jak se bolest léčí? Máme se bát opiátů? Na to vše jsme se zeptali primáře Centra pro léčení a výzkum bolestivých stavů Fakultní nemocnice Motol, MUDr. Jiřího Kozáka.
Nyní na webu žádná soutěž neprobíhá.